Nowości od wydawnictwa Hobbity

W ubiegłym czasie na polskim rynku ukazały się dwie gry wydane przez wydawnictwo Hobbity. A oto one:

- Nowe Pokolenia

Pewnie wiele osób słysząc tę nazwę przypomina sobie niezapomniane chwile spędzone nad grą Pokolenia. Nowe Pokolenia jest to kolejna gra osadzona w tym samym uniwersum. Założenie pozostało podobne: jak najtrwalej zapisać się w historii wioski.
Każdy gracz zarządza jedną wioską i ma po jednym mieszkańcu w każdej z 5 profesji: opata, podróżnika, radnego, rzemieślnika i kupca. Aby przyciągnąć nowych klientów i mnichów do wioski, gracze ją rozbudowują, wznosząc nowe budynki, powiększając pola uprawne i sprzedając wyprodukowane dobra, a wszystko to pod presją uciekającego czasu.

Co jakiś czas jeden z mieszkańców wioski umiera, pozostawiając swoje stanowisko wolne. I mimo, że można jego potomka przyuczyć do zawodu, to i tak wkrótce okaże się, że trzeba zaniedbać pewne obszary na rzecz innych. 
Liczba graczy:2 - 4 osoby
Wiek:+ 12 lat
Czas gry:ok. 90 minut

- Celestia

Druga gra, którą chcę wam przedstawić to Celestia. Jest to gra o dosyć abstrakcyjnej tematyce. Mianowicie siadamy w niej za sterami bajecznego statku kosmicznego.
W czasie swoich podróży Guliwer na próżno szukał podniebnej krainyCelestia. Podążając śladami szlachetnego prekursora, zuchwali awanturnicy wyruszają w poszukiwaniu tajemniczych miast Celestii i ukrytych w nich skarbów! 

Dołącz do nich, by wziąć udział w pełnej niebezpieczeństw przygodzie. Podczas wyprawy będziecie przedzierać się przez potężne burze, odpierać ataki piratów i ptaków Damok. Kto z Was okaże się najsprytniejszym pilotem?
Liczba graczy:2 - 6 osób
Wiek:+ 8 lat
Czas gry:ok. 30 minut

Nowości od wydawnictwa Hobbity Nowości od wydawnictwa Hobbity Reviewed by Wokół Planszy on 17:30 Rating: 5

Brak komentarzy