Dracula powraca!

Hrabia Dracula się przebudził i przybywa do Polski.

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność ogłosić, że trwają prace nad wydaniem polskiej wersji gry Dracula – dedukcyjnej gry planszowej w gotyckim klimacie.

Hrabia Dracula żyje już całe wieki, jeśli nie tysiąclecia. Wyparł najeźdźców osmańskich z Rumunii i od tego czasu, kiedy to wykazał się niezwykłym okrucieństwem wobec wrogów, był znany jako Wład Palownik. Był świadkiem plagi znanej jako czarna śmierć i wielkich innowacji Rewolucji Przemysłowej. Zdobył niewyobrażalne bogactwo, jest niezwykle przebiegły, a cała Europa usiana jest jego krwiożerczym potomstwem. Jest ciągle najpotężniejszym i najbardziej znanym wampirem na świecie. Jednakże czterech śmiertelnych śmiałków postanowiło za wszelką cenę odnaleźć go i zniszczyć raz na zawsze.

W Draculi jeden gracz wcieli się w rolę Hrabiego Draculi, który z ukrycia rozprzestrzenia swoje nikczemne wpływy po całej Europie. Do czterech innych graczy będzie sterowało znanymi z powieści bohaterami: Dr. Abrahamem Van Helsingiem, Dr. Johnem Sewardem, Lordem Arthurem Godalmingiem i Miną Harker. Za dnia będą podróżować po Europie w poszukiwaniu wskazówek, które mogą ich doprowadzić do miejsca pobytu Draculi. Nocą zaś czeka ich eksploracja miejsca w którym się znajdują i przygotowanie do dalszej drogi. Nocą także, Dracula tworzy nowe wampiry, zastawia pułapki na łowców i w ukryciu wędruje do nowego miejsca. Jeśli łowcom uda się odnaleźć Hrabię, lub on ich dopadnie – wtedy wywiąże się brutalna walka o przetrwanie.




Dracula powraca! Dracula powraca! Reviewed by Wokół Planszy on 09:40 Rating: 5

Brak komentarzy