Eldritch Horror – Tajemnicze Ruiny - Zapowiedź dodatku

Wieki temu prorocy i kapłani przewidzieli, że pewnego dnia Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się w linii z samym centrum wszechświata, co doprowadzi do otwarcia się bram do dziedziny mrocznego boga, który pożera wszystko. Aby zapobiec nadchodzącej zagładzie rodzaju ludzkiego, owi prorocy i kapłani zlecili budowę strzelistych świątyń i posągów – te pierwsze wielkie dokonania ludzkiej myśli inżynierskiej miały zagwarantować ludzkości klucz do ocalenia. Dzisiaj nieubłaganie zbliża się ten tajemniczy układ planet. Tylko dzięki spenetrowaniu tych opuszczonych monumentów i zmierzeniu się z czyhającą wewnątrz grozą gracze mogą ocalić Ziemię przed nadciągającą zagładą.

Jednym ze sposobów na odsunięcie zagłady jest zadbanie o niewidzialną tarczę chroniącą świat poprzez specjalne spotkania wzmocnienia bariery. Co oczywiste, spotkania te niosą ze sobą nieprzeliczone zagrożenia. Może się zdarzyć, że akurat podczas przeprowadzania rytuału badacz przez przypadek rozzłości kapryśnego ducha, który zamieszkiwał te ruiny. Nawet jeśli graczom nie uda się na czas uniemożliwić otwarcia się mrocznego portalu w centrum wszechświata, ciągle jest nadzieja na zapieczętowanie portalu i uratowanie rasy ludzkiej. Specjalne wydarzenia pieczętowania bramy zabierają badaczy na drugą stronę wrót zagłady, do nienazwanego i demonicznego świata, gdzie może zdarzyć się, że będą musieli bronić ludzkości w okrutnej walce. Bez względu na drogę, którą przemierzą, rytuały, które przeprowadzą, i wskazówki, na które się natkną – los ludzkości leży w rękach badaczy.

Więcej możecie dowiedzieć się tutaj.


Eldritch Horror – Tajemnicze Ruiny - Zapowiedź dodatku Eldritch Horror – Tajemnicze Ruiny - Zapowiedź dodatku Reviewed by Wokół Planszy on 17:20 Rating: 5

Brak komentarzy