Marzec pod znakiem Galakty

 1.   Marzec pod znakiem Galakty
Wydawnictwo Galakta zapowiedziało ostatnio kilka tytułów, które swoją premierę będą miały już w marcu 2016. Poza dodatkami do Talismanu, Relica i Imperium Atakuje w sklepach pojawią się także Zakazane Gwiazdy – kosmiczna strategia dla 2-4 graczy osadzona w mrocznym uniwersum Warhammera 40,000. Dobra wiadomość także dla tych, którzy polują na nieco starsze dodatki do gry Talisman, gdyż razem z najnowszym zestawem Talisman: Zwiastun na sklepowe półki trafi dodruk małego dodatku Wilkołak i dużego rozszerzenia Smoki.
Poniżej pełna lista planszowych nowości od Galakty, zaplanowanych na marzec:
Pierwsza połowa marca:
 • Relic: Komnaty Terry
Sektor Antian stoi na krawędzi oddania się w objęcia herezji i Chaosu. Komnaty Terry przeniosą graczy do starożytnej kolebki ludzkości, gdzie spróbują oni przekonać główne siły Imperium do poparcia ich jako czempionów Imperium. Nie tylko los Sektora Antian, ale również życie i honor bohaterów zależy od udanych negocjacji z gorliwymi Adepta Sororitas, bezlitosną Inkwizycją, chłodnymi Adeptus Arbites, a nawet od samego Boga-Imperatora. Już wkrótce fani gry Relic odkryją, że polityczne zagrywki i dyplomacja mogą okazać się równie zabójcze, co każda inna bitwa w Osnowie, a zepsucie trawi nawet stolicę Imperium.
 • Talisman: Zwiastun
Razem z Komnatami Terry swoją premierę będzie miał najnowszy dodatek do Talismanu – długo wyczekiwany Zwiastun. Świat Talismanu przechodzi gwałtowną transformację. O czym mówią tajemnicze znaki na niebie? Oto, co gracze znajdą w pudełku:


- 75 (!) kart Proroka,
- 10 nowych kart Zaklęć,
- 10 kart Terenu,
- 32 karty Omenu,
- 2 karty Alternatywnych Zakończeń,
- 3 nowe karty Poszukiwaczy wraz z plastikowymi figurkami oraz
- Proroka, tajemniczą postać, która wieszczy nadejście apokalipsy.

 • Talisman: Wilkołak
Do sklepów wraca jeden z najpopularniejszych dodatków do gry Talisman – Wilkołak. Krwawy księżyc pojawił się na niebie, potworny wilkołak wychodzi na żer – bohaterowie strzeżcie się!

 • Star Wars: Imperium Atakuje – Bliźniacze Cienie
Bliźniacze Cienie to pierwsze rozszerzenie do gry Star Wars: Imperium Atakuje, zawierające wiele nowych elementów zarówno do rozgrywania kampanii, jak i rozgrywek konfrontacyjnych. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku w sześciu nowych misjach, które można rozegrać jako misje poboczne dla większej kampanii lub jako osobną mini-kampanię skupiającą się na ocaleniu Hana Solo i przetrwaniu zagrożeń na niegościnnej Tatooine. Poza nową kampanią, w rozszerzeniu znajdą się dwie nowe misje konfrontacyjne, które pozwolą graczom zmierzyć się w zróżnicowanych, taktycznych potyczkach.

 • Razem z Bliźniaczymi Cieniami do sklepów trafią także trzy zestawy sojuszników i przeciwników z drugiej fali dodatków:


- Zestaw sojusznika R2-D2, Oddany astromech i C-3PO, Kontakty ludzie-roboty
- Zestaw przeciwnika Boba Fett, Niesławny łowca nagród
- Zestaw przeciwnika Kayn Somos, Dowóca szturmowców

II połowa marca:
 • Zakazane Gwiazdy
Zakazane Gwiazdy to emocjonująca gra strategiczna, w której może wziąć udział od dwóch do czterech graczy. Podczas rozgrywki każdy z nich przejmie kontrolę nad jednym z potężnych stronnictw: Kosmicznymi Marines, Eldarami, Orkowym klanem Złych Słońc oraz Kosmicznymi Marines Chaosu. Każda frakcja dysponuje wyjątkową armią i oferuje unikatowy styl rozgrywki, ale ich zadanie pozostaje takie samo – zająć kluczowe cele. Nie będzie to jednak proste, ponieważ przeciwnicy z pewnością będą zaciekle bronić swoich pozycji. Aby zwyciężyć, gracze będą musieli stworzyć potężne armie i poprowadzić je do niekończącej się walki, w której zmiażdżą wrogów i zdominują cały sektor.


 • Eldritch Horror: Tajemnicze Ruiny
Cały świat usiany jest starożytnymi ruinami, kamiennymi monumentami wzniesionymi przez cywilizacje z przeszłości. Ruinami, które skrywają mroczne sekrety, których odkrycie jest niezbędne, by ocalić świat od przerażającego losu. W Tajemniczych Ruinach poszukiwacze muszą dotrzeć do tych niezwykłych miejsc i rozwiązać ich zagadkę, zanim skończy się czas i Ziemia zostanie pochłonięta. Przedwieczny, którego wprowadza dodatek, nie jest monstrum z innego wymiaru ani stworem z głębin. W Tajemniczych Ruinach gracze zmierzą się z Syzygium – zabójczym układem planet. Innymi słowy: ich przeciwnikiem będzie sam wszechświat.

 • Trzecia fala rozszerzeń do Star Wars: Imperium Atakuje
Już niedługo do sklepów trafią nowe zestawy sojuszników i przeciwników do Imperium Atakuje! Dzięki tym rozszerzeniom uzupełnicie swoje zestawy o jedne z najbardziej rozpoznawalnych i podstawowych jednostek, które dzięki dołączonym misjom zapewnią kolejne godziny taktycznej rozgrywki. W trzecim tygodniu marca do sklepów trafią:

- zestaw przeciwnika Szturmowcy
- zestaw sojusznika Wojownicy Wookieech
- zestaw przeciwnika Najemnicy

 • Talisman: Smoki
Poza zapowiedzianym dodrukiem dodatku Wilkołak, w marcu gracze będą mogli także ponownie zaopatrzyć się w duże rozszerzenie Talisman: Smoki, zawierające nową niebezpieczną Krainę Wewnętrzną, o której podbój będą zmagać się bohaterowie. Ponad 300 nowych kart i żetonów przedstawia Smoczych Władców i ich zastępy smoków. W pudełku znajduje się również sześciu nowych Poszukiwaczy, których reprezentują szczegółowo wykonane plastikowe figurki.
Galakta zapewnia, że to jeszcze nie wszystkie nowości zaplanowane na marzec. Z przekazanych informacji możemy wnioskować, że już wkrótce zostanie ogłoszona data premiery polskiego wydania rozszerzeń najnowszej fali statków do X-winga. Uspokajamy jednak: Galakta obiecywała już, że daty premiery polskich rozszerzeń do tej gry będą, o ile to możliwe, pokrywały się z premierą amerykańską.

 1. Galakta zbiera zamówienia na Druk na Żądanie
Galakta informuje, że już od dzisiaj można składać zamówienia na rozszerzenia wydawane w formacie Druku na Żądanie! Do tych, które są już w ofercie wydawnictwa, dołączają tym razem zupełnie nowe dodatki do gier Władca Pierścieni LCG i Talisman. Zamówienia można składać w sklepie internetowym Galakty tutaj lub we wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi do 11 marca. Nowości w ofercie to:
- Władca Pierścieni LCG: Mgła na Kurhanach – nowy scenariusz-saga wprowadzający innowacyjną mechanikę eksploracji starożytnych kurhanów
- Władca Pierścieni LCG: Sekret Celebrimbora – Sekret Celebrimbora to talia 60 kart z cyklu Twórca Pierścienia, wprowadzająca także zupełnie nowy scenariusz.
- Władca Pierścieni LCG: Rogata Korona - klan Kruka sprzeniewierzył się tradycji – czy bohaterowie zdołają załagodzić spór? Rogata Korona wprowadza do gry 60 kart z cyklu dodatków Twórca Pierścienia, a także nowy scenariusz.
- Talisman: Krainy Odmętów – Między ponurymi Podziemiami a tętniącym życiem Miastem rozciągają się kilometry tajemnych korytarzy – czy bohaterowie odważą się je zbadać? Krainy Odmętów wprowadzają do gry dwie zupełnie nowe krainy i czterdzieści kart wydarzeń.

Jednocześnie wydawnictwo informuje, że tym razem nie będą zbierane zamówienia na nowe jak i dotychczasowe zestawy kart Popleczników i Bohaterów i Potworów. Zestawy zapewne będą dostępne, jednakże będzie je można zamówić osobno, w późniejszym terminie, o czym Galakta będzie informować na swojej stronie internetowej i fan page’u na facebooku.
Marzec pod znakiem Galakty Marzec pod znakiem Galakty Reviewed by Wokół Planszy on 17:06 Rating: 5

Brak komentarzy