Wydarzenia #52 (30.03-05.04)

GRY

W ubiegłym tygodniu w Polsce zostały wydane te gry:

- Na Sprzedaż

Na Sprzedaż to znakomita, prosta i przystępna gra licytacyjna, w której najpierw kupujecie Nieruchomości, by zaraz potem sprzedać je z jak największym zyskiem. Droga do zwycięstwa nie jest wcale prosta. Musicie trafnie oceniać wartość Nieruchomości wystawionych na licytację, przewidywać poczynania przeciwników, a wreszcie skłonić ich do podjęcia błędnych decyzji, dzięki którym to wy zarobicie najwięcej. Mała i sprytna gra.

Na Sprzedaż płynnie przeplata licytację otwartą i licytację w ciemno, łącząc sprawdzone rozwiązania z oryginalną i nowatorską mechaniką.

Cena: ok. 60 zł

- Festiwal Lampionów

Znów nastał ten wyjątkowy czas w roku. Wieczór pełni księżyca dwunastego miesiąca kalendarza lunarnego. Pora uczcić tę wyjątkową okazję, organizując festiwal lampionów (Loy Krathong).

Festiwal Lampionów to gra logiczna dla 2-4 graczy w wieku 8+, w której gracze wcielają się w artystów z czasów Imperium Chińskiego, dekorujących pałacowe jezioro różnokolorowymi lampionami z okazji corocznego święta zbiorów. Rozgrywka polega na umiejętnym zagrywaniu płytek jeziora, w taki sposób, aby tworzyć odpowiednie układy kolorystyczne nagradzane kartami lampionów – które z kolei układają się w zestawy, przynosząc punkty honoru i cesarskich względów, przybliżając graczy do zwycięstwa.
Cena: ok. 90 zł

- Kiwi Leć, Nielocie, Leć

Ptaki KIWI chciałyby spędzić trochę czasu poza Nową Zelandią. Niestety, mają jeden mały problem – są nielotami. Wpadły jednak na pewien pomysł. Jeśli wskoczą do skrzyń, w których przewozi się owoce KIWI, to będą mogły dotrzeć do różnych miejsc na świecie. Szybko zbudowały katapulty i… tu wy wkraczacie do akcji.

KIWI to wesoła gra rodzinna, w której liczą się refleks, zręczność i odrobina taktyki.
 Cena: ok. 60 zł

- Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle

Pomysłowa gra w karty, doskonała na spotkania rodzinne oraz imprezy towarzyskie.
Do wylosowanego zestawu kart trzeba dobrać odpowiednią strategię. Aby wygrać, należy skompletować punktowane kolekcje owoców.
Przy obmyślaniu taktyki okazuje się, że liczba Pi jest bardzo ważna, a śliwka staje się naprawdę szczególnym owocem.
To jednak nie wszystko. W grze bierze udział także „pies obronny”, a czasem trafia się również akcja specjalna...
Pełen cykl gry trwa trzy rundy po 5-6 tur, w zależności od ilości uczestników. Dla doświadczonych graczy propozycja trudniejszego wariantu.

Oryginalne ilustracje i grafiki kart inspirowane są malarstwem XVII-wiecznej przyrodniczki Marii Sibylli Merian.
Cena: ok. 50 zł
Wydarzenia #52 (30.03-05.04) Wydarzenia #52 (30.03-05.04) Reviewed by Wokół Planszy on 17:14 Rating: 5

Brak komentarzy